Aktuell Motorsport

Publik | Medlemmar | Kalender | Bilder | Resultat & Arkiv
Publik

På gång
2/6 Trackday
25/6 Träningsdag Bil
28/6 Medlemsdag/familjedag
3-5/7 Svenskt sportvagnsmeeting

Till kalendern Hela kalendern »

Webmaster

Läs mer om Hyllinge MS miljöarbete

Mediabevakning
Hyllinge MS

Aktuell Motorsport

Elander IT Webbhotell

Ring Knutstorp



Kontaktpersoner
Vem skall jag kontakta i olika frågor? Här hittar du förhoppningsvis den kontaktperson du letar efter inom Hyllinge Motorsällskap.



Kontaktpersoner
Nya medlemmar
Adressändringar
Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 medlemsregister@hyllingems.se
Licensfrågor Bil Claes-Göran Elofsson 0703-29 13 31
claes.elofsson@telia.com
Licensfrågor MC Styrelsen 0418-806 19
styrelsen @hyllingems.se
Press & Media Tyrone Haraldsson 0707-55 54 26
ordforande@hyllingems.se
Räddning Paul Jönsson
Kim Dahlström
0705-92 40 30
0708-68 23 33
brand@hyllingems.se
Ambulans / Sjukvård Göran Claesson
Leif Molin
Olle Liljekvist
0705-11 68 22
0706-39 11 61
0733-54 18 82
sjukvard@hyllingems.se
Banfunktionärer Kent Bengtsson 0709-80 63 55
banfunk@hyllingems.se
Hemsidesansvarig Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 webmaster@hyllingems.se

Sportgrenskoordinatorer
Banracing Tyrone Haraldsson 0707-55 54 26 banracing@hyllingems.se
Rally Per-Henrik Ekholm 0418-802 05 rally@hyllingems.se
Rallycross Styrelsen 0418-806 19 rallycross@hyllingems.se
Roadracing Styrelsen 0418-806 19 roadracing@hyllingems.se

Styrelsestyrelsen@hyllingems.se
Ordförande Tyrone Haraldsson 0707-55 54 26 ordforande@hyllingems.se
V. Ordförande Anders Bohman 0709-41 42 59 anders.bohman@unisport.com
Sekreterare Bengt Johansson 0733-42 92 24 sekreterare@hyllingems.se
Ledamot Bruno Friberg 0705-20 60 47 br.friberg@telia.com
Ledamot Johan Adolfsson 0723-94 53 67 adolfsson71@gmail.com
Ledamot Mikael Karlsson 0735-30 75 81 ambulansmolle@hotmail.com
Ledamot Andreas Andersson 0762-43 90 96 andreas@anderssonmotorsport.nu
1:e suppleant Martin Fredriksson 0706-50 35 45 martin.fredriksson@betongindustri.se
2:e suppleant Jane Rosdahl 0706-99 88 58 cowgirl_67@hotmail.com
3:e suppleant Jörgen Olsson 0702-61 09 21 kvidinge@telia.com
Kassör Irene Eriksdotter 0706-68 50 99 kassor1@hyllingems.se
Kassör Olle Liljekvist 0733-54 18 82 kassor2@hyllingems.se

Hedersordförande
Hedersordförande Tyrone Haraldsson 0707-55 54 26 hedersordforande@hyllingems.se

Revisorerrevisorer@hyllingems.se
Revisor Lennart Hoffert 0705-40 57 39 lennart.hoffert@gmail.com

Valberedningvalberedningen@hyllingems.se
Vi i valberedningen vill gärna höra dina synpunkter. Hör av dig till någon av oss. All information behandlas konfidentiellt.
Ordförande Gunilla Haraldsson 0707-55 54 07
Ledamot Mikael Karlstedt 0709-54 55 65 m.karlstedt@comhem.se
Ledamot Vakant


Officiell adress
Hyllinge Motorsällskap
Box 50
268 05 KÅGERÖD
Tel: 0418-806 19
E-post: info@hyllingems.se

Org.nr. 844000-2551

Bankgiro: 863-1103
BIC/SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE8880000831390741398242

Medlemsavgifter
Bankgiro: 471-6791


© Copyright 2001-2020, Hyllinge MS - Hyllinge Motorsällskap. http://www.hyllingems.se
Senast uppdaterat 2011-02-25 av Jörgen Olsson
89103 besökare sedan 2001-05-14

Nyheter Publik
2020-05-12
Träningsdag 9 Maj

2020-05-02
Vi fortsätter presentationen av styrelsen

 Fler nyheter »